8ος Όμιλος: Κορυφή η Κροατία με τους "παλιούς" (hls)

8ος Όμιλος: Κορυφή η Κροατία με τους "παλιούς" (hls)evlachosΤρί, 03/30/2021 - 23:42 Σλοβακία - Ρωσία    2-1

Οι Σλοβάκοι του Τάρκοβιτς ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν δίκαια. Μια στημένη μπάλα και μια άπιαστη κεφαλιά του Σκρίνιαρ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 38ο λεπτό.

Η Ρωσία βελτιώθηκε, έκανε αλλαγές, έπαιξε πιο γρήγορα και άξιζε την ισοφάριση με τον Φερνάντες

(71'). Η απάντηση των γηπεδούχων όμως ήταν άμεση. Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μακ (74') το οποίο έδωσε στους Σλοβάκους την πρώτη νίκη στον όμιλο με 2-1.

Σλοβακία (Τάρκοβιτς) : Κούτσιακ - Πεκάρικ (90+ Πάουσεκ), Σάτκα, Σκρίνιαρ, Χούμποτσαν - Κούτσκα, Χρομάντα (61' Χροσόβσκι) - Κοστσέλνικ, Ντούντα, Μακ (76' Ντούρις) - Σραντς (90+ Στρέλετς)

Ρωσία (Τσερτσέσοβ) : Σούνιν - Φερνάντες, Σεμένοφ, Τζίκια, Κουντριάσοφ - Οζντόγεφ, Γκολόβιν, Κουζιάγεφ - Ζεμαλέντινοφ (58' Μιράντσουκ), Ζιρκόφ (46' Μοστοβόι, 65' Σομπόλεφ), Τζιούμπα

Κροατία - Μάλτα        3-0

Οι Κροάτες ήταν καλύτεροι φυσικά σε όλο τον αγώνα απέναντι στην Μάλτα αλλά ο κόουτς Ντάλιτς έπρεπε να βάλει στο γήπεδο τους "παλιούς" Μόντριτς και Πέρισιτς για να βρει την λύση

Το γκολ πέτυχε ο Πέρισιτς στο 62ο λεπτό του αγώνα. Ο Μόντριτς με πέναλτι στο 76ο λεπτό έγραψε το 2-0 ενώ ο Μπρέκαλο που επίσης ήρθε από τον πάγκο σημείωσε το τελικό 3-0 (90'). Οι Κροάτες έχουν οκτώ νίκες σε εννέα ματς με τους Μαλτέζους.

Κροατία (Ντάλιτς) : Λιβάκοβιτς - Γιουράνοβιτς, Βίντα, Τσαλέτα-Τσαρ, Μέλνιακ (57' Μπάρισιτς) - Μπάντελι (54' Μόντριτς), Κόβατσιτς - Πάσαλιτς (54' Μπρέκαλο), Βλάσιτς, Όρσιτς (78' Λόβριτς) - Μπούντιμιρ (54' Πέρισιτς)

Μάλτα (Μάνγκια) : Μπονέλο - Σο, Πέπε, Μποργκ (67' Μάσκατ) - Μπονγκ (67' Κόρμπολαν), Γκιγιομιέ, Κρίστενσεν (81' Γκάμπιν), Καμενζούλι - Τέουμα, Πιζάνι (62' Γκρεχ), Σαταριάνο (46' Νουόκο)

Νωρίτερα η Κύπρος νίκησε με 1-0 την Σλοβενία. Θυμηθείτε εδώ πως πέτυχε την πρώτη νίκη στα προκριματικά.

8ος ΌμιλοςΒαθμοίΑγώνεςΓκολ1Κροατία634 - 12Ρωσία636 - 43Σλοβακία534 - 34Κύπρος431 - 15Σλοβενία332 - 36Μάλτα033 - 8

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - FIFA World Cup - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Slovakia - Ποδόσφαιρο Russia - Ποδόσφαιρο Croatia - Ποδόσφαιρο Malta - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Slovakia ΔΙΕΘΝΕΙΣ Η Κροατία έπρεπε να ρίξει στο γήπεδο Μόντριτς και Πέρισιτς στο δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρουν και να πάρουν το τρίποντο με το 3-0 απέναντι στην Μάλτα. Η Κροατία ανέβηκε στην κορυφή γιατί οι Ρώσοι έχασαν στην Σλοβακία με 2-1. Article publish on Τρί, 03/30/2021 - 23:42 Article hide updated date Off Article is longform Off