76ερς-Κινγκς 112-93: Ο Χάρις ήταν ασταμάτητος (video)

Ο παίκτης των γηπεδούχων τελείωσε τον αγώνα με 37 πόντους σε 36:23 λεπτά συμμετοχής. Στους 21 πόντους ο Τάιρις Μάξεϊ και στους 14 ο Νίκολάς Μπατούμ. Από την άλλη πλευρά, ο ΝτεΆαρον Φοξ είχε 21 πόντους και ο Κίγκαν Μάρεϊ 15. Ο Ντομάντας Σαμπόνις έκανε double double με 14 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ, ενώ ο Σάσα Βεζένκοφ είχε δυο πόντους, πέντε ριμπάουντ και ένα λάθος σε 8:32 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η 24η φετινή

νίκη των 76ερς σε 37 ματς, ενώ οι «Βασιλιάδες» γνώρισαν την 15η φετινή τους ήττα σε 38 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Χάρις από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

76ερς: Μπατούμ 14, Χάρις 37, Ριντ 8, Μέλτον 6, Μάξεϊ 21, Μπέβερλι 4, Μπάμπα 11, Χάουζ 4, Κορκμάζ 3, Μάρτιν 2, Σπρίνγκερ 2

Κινγκς: Μπαρνς 4, Μάρεϊ 15, Σαμπόνις 14, Ντουάρτε 1, Φοξ 21, Λεν 2, Μονκ 15, Λάιλς 5, Τοσκάνο-Άντερσον 3, Βεζένκοφ 2, Έλις 3, ΜακΓκι 2, Μίτσελ 4, Έντουαρντς 2