25 χρόνια μετά... οι Κορεάτες μιμήθηκαν Μαραντόνα και Κανίγια

Η Νότια Κορέα προκρίθηκε στον τελικό του Παγκοσμίου κυπέλλου νέων επικρατώντας 1-0 του Εκουαδόρ! Σκόρερ ο Τζόι Τσουν! Τρομακτική η ομοιότητα του τέρματος με το γκολ του Κανίγια στο Μουντιάλ του 1994 απέναντι στη Νιγηρία στο τελευταίο ματς του Μαραντόνα σε Μουντιάλ!

Στο Λούμπλιν... η Κορέα αντιμετώπισε το Εκουαδόρ! Στο 39ο λεπτό - ακόμη μια σύμπτωση - ο παίκτης με το νούμερο δέκα Λι Κανγκ-Ιν εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ και ο Τζόι Τσούν σκόραρε με φαλτσαριστό σουτ στην απέναντι γωνία το γκολ της νίκης!

Στο 0'22'' το γκολ του Τσουν...

Στην Μασαχουσέτη... το 1994... η Αργεντινή αντιμετώπισε τη Νιγηρία. Στο 28ο λεπτό ο παίκτης με το νούμερο δέκα, Ντιέγκο Μαραντόνα εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ και ο Κανίγια σκόραρε με φαλτσαριστό σουτ στην απέναντι γωνία το γκολ της νίκης!