Ισοπαλία θρίλερ στα Τρίκαλα

22:24 27/1/2018 - Πηγή: iApopsi

Τέλος ακατάλληλο για καρδιακούς είχε το ντέρμπι της Θεσσαλίας. Η Αναγέννηση Καρδίτσας προηγήθηκε στα Τρίκαλα, στο 89ο λεπτό με τον Κονέ. Όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό στις ισοπαλίας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τόμιτς στις καθυστερήσεις (90’+1′).

Γκέλαρε και στη 13ης αγωνιστικής της Football League η Δόξα. Ο Νίκος Κωστένογλου είδε, στο ντεμπούτο του, την ΑΕ Καραϊσκάκης να φεύγει από τη

Δράμα με ένα βαθμό. Με το 0-0 να διατηρεί τους «μαυραετούς» χωρίς νίκη από το τέλος Νοεμβρίου.

Τ’ αποτελέσματα και οι σκόρερς:

Σάββατο 27/1

ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός 4-1 (4′ Αποστολίδης, 10′ Λέο, 27′ Χαλκιαδάκης – 45’+1′ Παπαδόπουλος)

Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας 0-0

Τρίκαλα – Αν. Καρδίτσας 1-1 (91′ πεν. Τόμιτς – 89′ Κονέ)

Εργοτέλης – Σπάρτη 0-0