«Στραβοπάτησε η Κηφισιά στην 21η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου, γνωρίζοντας την ήττα στο Ζηρίνειο με σκορ 1-0 από τον Εθνικό και πλέον υποχώρησε στην 5η θέση της βαθμολογίας, μένοντας στους 33 βαθμούς, όσους έχει και ο Πανθηραϊκός.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τη μοναδική καλή ευκαιρία που έκαναν στο 44′, όταν ο Ρέντζης αναγκάστηκε να ανατρέψει τον Τσιντώνη, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Λαζαρίδης ευστόχησε στην εκτέλεση της ποινής.

Οι γηπεδούχοι τελειώσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, αφού

στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Παυλάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Μιχελής, Παπαγγέλης (67′ Κοντογιάννης), Έσλερ, Τεγούσης, Μκρτσιαν, Τζέλη, Ρεντζής (59′ Γκούμας), Μπελέρης, Βέρμπης, Πρίτσας (87′ Βλάχος), Παυλάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Πάντος, Νταούλια, Σκεντεράι (94′ Πολίτης), Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Πεχλιβανίδης (91′ Πετρόπουλος), Γκέτσι, Παυλής, Τριμμάτης, Λαζαρίδης (81′ Τσιάβος), Τσιντώνης.

Η βαθμολογία της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου (5ος όμιλος – 21η αγωνιστική)