Την ήττα με 3-0 σετ (25-16, 25-23, 25-22) γνώρισε η Κηφισιά από τον Ολυμπιακό στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη», στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Volley League.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων, η οποία ταλαιπωρείται ακόμα από κρούσματα κορωνοϊού, αν και αγωνίστηκε κόντρα στους πρωταθλητές

χωρίς τους δύο διαγώνιούς της, τον Κρίστοφ Μαρκς και τον Δημήτρη Παλαιολόγο, εντούτοις παρουσιάστηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστική τόσο στο δεύτερο όσο και στο τρίτο σετ, στα οποία αν και βρέθηκε μπροστά, τελικά δεν μπόρεσε να τα κατακτήσει.

Κωστόπουλος και Κωτσάκης «σήκωσαν το βάρος» στην επίθεση, ενώ μεγάλες «μάχες» στο φιλέ έδωσαν οι Μίχαλι και Λινάρδος, όπως αναφέρει ο σύλλογος των Βορείων Προαστίων στη σχετική ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης.

Διαβάστε την περιγραφή του αγώνα:

Η Κηφισιά, παρά την ήττα της, εξασφάλισε και μαθηματικά τη συμμετοχή της στα play off, καθώς στο παιχνίδι που άνοιξε την «αυλαία» της αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ νίκησε τον ΟΦΗ με 3-1 σετ.

Δείτε τη βαθμολογία της Volley League Ανδρών

Το ενδιαφέρον των «κυανόλευκων» στρέφεται πλέον στον εξ αναβολής αγώνα με τον ουραγό Φίλιππο Βέροιας, την Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου, στις 18:00, στο Ζηρίνειο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Αλμπέρτο Τζιουλιάνι): Παγιένκ 9π. (7/8επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Στιβαχτής (0/1ςπ.), Μιχαήλοβιτς 8 (6/10επ., 2 άσσοι, 67%υπ., 28%αρ.), Τεπάν 17 (12/20επ., 4 μπλοκ, 1 άσσος), Ζουπάνης 7 (2/3επ., 2 μπλοκ, 3 άσσοι), Πέριτς 11 (11/25επ., 54%υπ., 25%αρ.) / Ζήσης (λ. -75%υπ., 25%αρ.), Τζιάβρας (λ), Δαλακούρας 1 (100%υπ., 50%αρ.), Παπαδόπουλος Ηρ. 2 (2/2επ.), Προύσαλης.

ΑΟΠ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Γιάννης Οικονόμου): Ντε Βέιερ 1 (1 μπλοκ), Κωτσάκης 12 (11/21επ., 1 μπλοκ, 67%υπ., 50%αρ.), Παπαδόπουλος Γ., Λινάρδος 8 (3/6επ., 4 μπλοκ, 1 άσσος), Μιχάλι 5 (2/7επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι), Κωστόπουλος 10 (9/20επ., 1 μπλοκ, 71%υπ., 57%αρ.0 / Κοντοστάθης (λ. – 62%υπ., 31%αρ.), Σπηλιώτης, Κασαμπαλής, Αμπράο 6 (5/11επ., 1 μπλοκ), Σωνάκης (λ).

The post Volley League Ανδρών: Καλή εμφάνιση, αλλά ήττα για την Κηφισιά από τον Ολυμπιακό με 3-0 σετ appeared first on Ενυπόγραφα.

Volley League Ανδρών, Καλή, Κηφισιά, Ολυμπιακό, 3-0,Volley League andron, kali, kifisia, olybiako, 3-0