Στην κορυφή της Ευρώπης η Εθνική Ομάδα Καλαθοσφαίρισης με Αμαξίδιο – Στο πλευρό της ΟΣΕΚΑ ο Μέγας Χορηγός της ΟΠΑΠ

19:22 5/8/2019 - Πηγή: Dete
«Χρυσή» η Εθνική Ομάδα Καλαθοσφαίρισης με Αμαξίδιο – Πρώτη θέση στο Eurobasket και άνοδος στη Β’ Κατηγορία με την υποστήριξη του ΟΠΑΠ Η Εθνική Ομάδα Καλαθοσφαίρισης με Αμαξίδιο έκανε το «θαύμα»: Κατέκτησε το Eurobasket και ανέβηκε κατηγορία – Ο ΟΠΑΠ στο πλευρό της ΟΣΕΚΑ Μεγάλη διπλή επιτυχία για την Εθνική Ομάδα Καλαθοσφαίρισης με Αμαξίδιο, η οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη Γ’ Κατηγορία του EuroBasket και εξασφάλισε την άνοδό της στη Β’ Κατηγορία. Οι «χρυσοί» αθλητές της Ομοσπονδίας Σωματείων Καλαθοσφαιριστών με Αμαξίδιο (ΟΣΕΚΑ), έχοντας στο πλευρό τους τον ΟΠΑΠ, επικράτησαν των Σέρβων με 54-44 στον μεγάλο τελικό του 9ου Ευρωπαϊκού […]