Πλέι οφ Champions League: Ο Ολυμπιακός διέλυσε με 4-0 την Κράσνονταρ και... πέταξε για τους ομίλους

07:07 22/8/2019 - Πηγή: Dete
Ενας Ολυμπιακός-όνειρο διέλυσε και την Κράσνονταρ (4-0) στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ραντζέλοβιτς και... κλείδωσε την πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν διαβασμένοι και το έδειξαν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ με ένα... τρομακτικό ξέσπασμα στην επανάληψη, σημείωσαν τρία γκολ σε 11 λεπτά ! Ο Ραντζέλοβιτς σημείωσε δύο γκολ (78',85') κι από ένα οι Γκερέρο (30'), Ποντένσε (89'). Για ακόμη ένα παιχνίδι ο Ολυμπιακός δεν δέχτηκε γκολ, το 5ο ευρωπαϊκό του ματς. Οι Πειραιώτες ήταν σαρωτικοί από το πρώτο ημίχρονο και με τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου προηγήθηκαν. Στο 30ο λεπτό ο […]