ΠΑΟΚ: Ισοπαλία με ένταση!

22:18 9/7/2019 - Πηγή: seleo
Ο ΠΑΟΚ μαθαίνει να διαχειρίζεται ακόμη και τα παιχνίδια που έχουν ένταση και μένει με δέκα παίκτες για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Όπως το σημερινό (9/7), δηλαδή, με αντίπαλο την Ζβόλε, με την οποία έμεινε στο ισόπαλο 2-2, παίζοντας, όμως, με παίκτη λιγότερο για είκοσι λεπτά, καθώς ο Ενρίκε είδε κόκκινη κάρτα στο 70ό. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήτα ο Σβιντέρσκι, ο οποίος σκόραρε και τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ

στο πρώτο ημίχρονο, στο 26ο δευτερόλεπτο και στο 30ό λεπτό. Το 2-1 έκανε ο Γιένσεν στο 36ο με κεφαλιά.

ΠΑΟΚ (Α' ημίχρονο): Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Κρέσπο, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Ζαμπά, Τσιγγάρας, Μίσιτς, Στοχ, Μπίσεσβαρ (37' Λάμπρου), Σφιντέρσκι (31' Γαϊτανίδης).

ΠΑΟΚ (Β' ημίχρονο): Πασχαλάκης, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Ροντρίγκο, Κάτσε, Αουγκούστο, Άκπομ, Πέλκας, Λάμπρου (62' Ενρίκε), Λημνιός.

Ζβόλε: Ζέτερερ, Παλ, Χάμερ, Φαν Κρόι, Λέμανς, Τι, Μπελ Χασάμι, Γιόνσεν, Ντέκερ, Κλέμεντ, Ντουέ.