Ντροπιάστηκε μέσα στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ

21:58 13/12/2018 - Πηγή: seleo
Ο ΠΑΟΚ έγραψε μια μαύρη σελίδα στην ευρωπαϊκή του ιστορία, αφού ηττήθηκε με από την ΜΠΑΤΕ και αποκλείστηκε δίκαια από την επόμενη φάση του Europa League, με ντροπιαστική ήττα μέσα…

To πρώτο ημίχρονο για τον Δικέφαλο ήταν και το καταστροφικό, αφού μετά το 0-1 της ΜΠΑΤΕ όλα… έσβησαν.

Σε μια ανύποπτη φάση, ο Ίβανίτς έβγαλε μια σέντρα μέσα στην περιοχή, αυτή πέρασε από όλους και χτύπησε στον Σκάβις για να καταλήξει στα

δίχτυα του Πασχαλάκη στο 18′.

Από εκεί και πέρα, το… χάος. Ο Μάτος έκανε ένα παιδαριώδες λάθος, παραχωρώντας πέναλτι στο 41′. με το οποίο ο Σίγκνεβιτς έκανε το 0-2 και το 0-3 ήρθε σε μια κόντρα σαν σε προπόνηση και πάλι από τον Σίγκνεβιτς στο 45′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο άναρχος ΠΑΟΚ έψαξε ανορθόδοξα την επιστροφή του στο παιχνίδι, και μείωσε με μια προσπάθεια του Πρίγιοβιτς στο 59′.

Στο 62′ άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες, με ον Σίγκνεβιτς να αποβάλλεται για χτύπημα στο πρόσωπο του Χοσέ Κρέσπο.

Ο ΠΑΟΚ έγινε ακόμα πιο επιθετικός και λίγο περισσότερο άναρχος, αφού και οι δέκα ποδοσφαιριστές έπαιζαν μπροστά από την σέντρα, έχασε ευκαιρίες αλλά το γκολ δεν ήρθε ποτέ, με την ΜΠΑΤΕ να παίρνει την χρυσή νίκη πρόκριση και τον Δικέφαλο να μένει εκτός Europa League, χωρίς μάλιστα να δείχνει ότι θέλει να συνεχίσει σε αυτό…