Νίκη στην εκπνοή με ...χρυσή αλλαγή για τον Άρη στη Βέροια

20:00 31/1/2018 - Πηγή: seleo

Απέδρασε από τη Βέροια (0-1) και πήρε… ανάσα από την δεύτερη Παναχαϊκή ο Άρης! Με τον Γιάννη Πασά να περνάει αλλαγή και να σκοράρει στο 90ο λεπτό, παίρνοντας το ριμπάουντ από

χαμένο πέναλτι του Διαμαντόπουλου, οι «κίτρινοι» πέρασαν από την Ημαθία και συνεχίζουν μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία!

Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά το ματς, είχε δοκάρι με τον Παυλίδη στο 16’ και πίεζε για το γκολ

που θα του κάνει πιο εύκολη τη δουλειά στη συνέχεια. Όσο περνούσε ο χρόνος η πίεση από την ομάδα του Δημήτρη Σπανού αυξανόταν, ωστόσο στο 73ο λεπτό οι «κίτρινοι» έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καντιμοίρη!

Οι Θεσσαλονικείς έμοιαζαν εγκλωβισμένοι, έδειχναν πως θα κάνουν δεύτερη σερί γκέλα αλλά χαμογέλασαν στο φινάλε. Ο Δαμιανάκης υπέπεσε σε πέναλτι στο 89’, το οποίο εκτέλεσε δευτερόλεπτα αργότερα ο Διαμαντόπουλος. Αφού νικήθηκε αρχικά από τον Γιαγκιόζη, ο Πασάς κινήθηκε ταχύτατα και πήρε το… ριμπάουντ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-0