Ισόπαλοι ΠΑΟΚ και Άρης στο πρώτο ντέρμπι έπειτα από σχεδόν 5 χρόνια

21:05 26/9/2018 - Πηγή: seleo
Τι κι αν πέρασαν σχεδόν πέντε χρόνια από την τελευταία φορά που η Θεσσαλονίκη είχε να ζήσει ένα ντέρμπι ΠΑΟΚ - Άρη. Όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν…

όλα. Και γκολ και ένταση και αποβολές μέχρι και επεισόδια πριν από την έναρξη (δείτε εδώ: http://seleo.gr/thessalonikh/280824-nees-fwtografies-apo-ta-epeisodia-exw-apo-thn-toympa-ligo-prin-apo-to-ntermpi-paok-arhs-fwto). Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1. Το σκορ διαμόρφωσε με εκτέλεση πέναλτι μόλις στο 25 ο Πέλκας με εκτέλεση πέναλτι έπειτα από χέρι του Γιουνές ενώ οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Γκαρσία έπειτα από ασίστ του Γιουνές που "εξιλεώθηκε" για το πέναλτι. Στο 59 ο Κίτσιου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και παρόλο που ο ΠΑΟΚ πίεζε για την νίκη έστω και με δέκα παίκτες δεν τα κατάφερε στο τέλος