Το κλάμα του Σαλάχ για τον αποκλεισμό της Αιγύπτου από το Κόπα Άφρικα (ΦΩΤΟ)

Η Αίγυπτος του Μοχάμεντ Σαλάχ υπέστη αποκλεισμό – σοκ από τη Νότια Αφρική στους «16» του Κόπα Άφρικα, χάνοντας 0-1 με γκολ στο 85ο λεπτό του νοκ-άουτ αγώνα.

Ο «Φαραώ» της Λίβερπουλ δεν κατάφερε να κάνει κάτι θετικό για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του στο φετινό τουρνουά που γίνεται στη χώρα τους.

Έχοντας «κουβαλήσει» στα πόδια και το σώμα του μια πολύ μεγάλη και με τεράστια ένταση, αγωνιστική περίοδο, προσπάθησε να βοηθήσει και την εθνική Αιγύπτου που είναι και διοργανώτρια του τουρνουά.

Όμως, κατάφερε να πετύχει μόνο δύο γκολ κι αυτά στη φάση των ομίλων, με την ομάδα της χώρας του ν' αποχαιρετά τη διοργάνωση στη φάση των «16».

Μετά την ήττα (1-0) από τους Νοτιοαφρικανούς, ο Μοχάμεντ Σαλάχ έβαλε τα κλάματα, καθώς είναι γνωστό και το πάθος με το οποίο αντιμετωπίζει κάθε κατάσταση όταν φοράει τη φανέλα με το εθνόσημο...