Τα στιγμιότυπα της ήττας του Ηρακλή από τον Πλατανιά (VIDEO)

Δείτε σε βίντεο τα γκολ και τις φάσεις από την ήττα του Ηρακλή με 2-1 από τον Πλατανιά στα Περιβόλια των Χανίων, για την τελευταία αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λουκίνα στο 27ο λεπτό, ο Νίλι έκανε το 2-0 στο 71ο, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι κυανόλευκοι ήταν να μειώσουν και να διαμορφώσουν το τελικό σκορ στο 77ο λεπτό με τον Ζιαμπάρη.

Έτσι, ο Γηραιός υποβιβάστηκε στη νεοσύστατη τρίτη κατηγορία, που θα ονομάζεται Football League από τη νέα σεζόν με βάση την αναδιάρθρωση.

Στον αντίποδα, ο Πλατανιάς με τη νίκη που πήρε τερμάτισε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και θα διεκδικήσει την επιστροφή του στην Super League μέσω του μπαράζ ανόδου, κόντρα στον 13ο της Super League (15 Μαΐου το πρώτο ματς, 19 Μαΐου η ρεβάνς).