Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ στο τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους

Με νίκη ολοκλήρωσε την προετοιμασία του ο ΠΑΟΚ, ο οποίος στο τελευταίο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους επικράτησε με σκορ 2-1 της Ντε Γκράαφσαπ.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου, πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη πετυχαίνοντας δύο γκολ σε διάστημα εννιά λεπτών.

Το

σκορ άνοιξε στο 33ο για τους Ολλανδούς ο Τόμασεν με πλασέ.

Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας εκτέλεσε το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι και ο Μάτος με κοντινό πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Ένα λεπτό πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια, ο ΠΑΟΚ πέτυχε την ολική ανατροπή με τον Πρίγιοβιτς να γίνεται αποδέκτης κάθετης μπαλιάς από τον Πέλκα και περνώντας τον τερματοφύλακα πλάσαρε για το 2-1.

Η Ντε Γκράαφσαπ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει το σκορ, όμως το πέναλτι που κέρδισε στο 88' ο Βαν Ντε Χορκ και εκτέλεσε ο ίδιος, κατέληξε άουτ.