Με φοβερό Αντετοκούνμπο οι Μπακς πέτυχαν τρομερή ανατροπή

Με έναν φοβερό Αντετοκούνμπο, που είχε όμως άξιους συμπαραστάτες τους Μπλέτσο και Μίντλετον, οι Μπακς πέτυχαν μια τεράστια ανατροπή απέναντι στους Μπουλς, επικρατώντας με 123-104.

Οι Μπακς βρέθηκαν να χάνουν μέχρι και με 22 πόντους από την ομάδα του Σικάγο, ωστόσο στην τρίτη περίοδο όλα άλλαξα και μόνο σε ένα 12λεπτο σημείωσαν περισσότερους (46 π.), κλείνοντας με επιμέρους +31 (46-17).

Τελικά οι Μιλγουόκι Μπακς έφτασαν σε μία άνετη νίκη με διαφορά 19 πόντων κι ανέβηκαν στο 11-4, ενώ οι Μπουλς υποχώρησαν στο 4-12.

Ο

Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στο παρκέ για 32 λεπτά και μέτρησε 23 πόντους (6/11 διπ., 2/4 τρ., 5/9 β.), 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες και 4 λάθη.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπλέντσο με 25 πόντους (10/13 σουτ, 4 ρ., 6 ασ.), ενώ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Μίντλετον με 23 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Για τους Μπουλς ξεχώρισαν οι Πάρκερ και Χόλιντεϊ με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-40, 18-23, 46-17, 32-24