Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 2-2 - Από οφσάιντ ξεκινά το 0-1 (VIDEO)

Απίθανο ξεκίνημα αγώνα και συναρπαστικό πρώτο ημίχρονο με γκολ, πάθος και ένταση, στο ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου στην Τούμπα.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στην πρώτη φάση, μόλις στο 3ο λεπτό, όμως όπως φάνηκε στο ριπλέι ο Βαλμπουενά ήταν σε θέση οφσάιντ πριν σεντράρει για τον σκόρερ Χασάν. Παρόλα αυτά, το γκολ δεν ακυρώθηκε από το VAR!

Στην επόμενη ευκαιρία του Ολυμπιακό έγινε το 0-2 με κεφαλιά του Γκιλιέρμε στο 8ο λεπτό, "παγώνοντας" την Τούμπα που ξέσπασε σε αποδοκιμασίε και συνθήματα κατά των "ασπρόμαυρων".

Η αντίδραση, ωστόσο, ήρθε άμεσα από τους γηπεδούχους, που έφεραν το ματς στα ίσα μέσα σε δύο λεπτά! Στο 10΄ ο Πέλκας και στο 12΄ ο Μίσιτς με ένα εκπληκτικό σουτ, διαμόρφωσαν το 2-2 που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.