Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Άρης 1-1

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη στην Τούμπα, για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

NATOI NATOI ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ! Ντύσου πρωταθλητής στα PAOK FC Official Stores

Οι "κιτρινόμαυροι" άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησαν, με

τον Ιντέγε να νικά τον Πασχαλάκη.

Ωστόσο, ο Δικέφαλος απάντησε άμεσα ισοφαρίζοντας δύο λεπτά αργότερα, με γκολ του Μάτος με κεφαλιά μετά από κόρνερ στο 6΄.

Στη συνέχεια ο αγώνας είχε αρκετές διακοπές (7 λεπτά καθυστερήσεις) για φάουλ, τραυματισμούς (αναγκαστική αλλαγή του Πέλκα με Λημνιό) και πολλή ένταση και πάθος από τις δύο ομάδες. Βέβαια, το θέαμα δεν ήταν καλό και υπήρξαν ελάχιστες αξιόλογες στιγμές.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (45΄+ 3΄) ο ΠΑΟΚ πέτυχε γκολ με κεφαλιά του Μάτος από κοντά, όμως το τέρμα ακυρώθηκε με χρήση VAR, καθώς ο Μπίσεσβαρ ήταν σε θέση οφσάιντ όταν έκανε την πρώτη κεφαλιά στο δοκάρι, πριν καταλήξει η μπάλα στον Μάτος.