Ημίχρονο: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-1 - Δείτε το γκολ του Μάτος- Κόλλησε η οθόνη του VAR (VIDEO)

Με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο ΔΑΚ Λαμίας.

PAOK TV ΣΥΝΔΡΟΜΗ 2019-20 με 6,99€/μήνα!

Ο Λέο Μάτος άνοιξε το σκορ με προβολή με το γόνατο στο 33ο λεπτό του αγώνα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια.

Η φάση ήταν οριακή όπως φάνηκε στο ριπλέι και υπήρξε καθυστερήση για τον έλεγχο από το VAR, καθώς κόλλησε η οθόνη!

Τελικά, το γκολ μέτρησε, ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν. Παρ' όλα αυτά, το γκολ που πέτυχε ο Μάτος ελέγχθηκε κανονικά από την αίθουσα του VAR, ο τέταρτος διαιτητής ενημέρωσε πως το τέρμα του Βραζιλιάνου είναι καθαρό και πρέπει να μετρήσει αλλά ταυτόχρονα, γνωστοποίησε πως το σύστημα μπλόκαρε και στη συνέχεια δεν υπήρχε η δυνατότητα χρήσης του! Ωστόσο, το πρόβλημα λύθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και το VAR λειτουργούσε και πάλι κανονικά.

Ημίχρονο, Λαμία-ΠΑΟΚ 0-1 - Δείτε, Μάτος- Κόλλησε, VAR VIDEO,imichrono, lamia-paok 0-1 - deite, matos- kollise, VAR VIDEO