Ημίχρονο: Λαμία-Άρης 1-0 - Απέκρουσε πέναλτι ο Κουέστα, σκόραρε ξανά στην Super League ο Αραβίδης (VIDEO)

Με γκολ του Αραβίδη που σκόραρε ξανά στην Super League έπειτα από 469 (!) ημέρες, η Λαμία προηγείται του Άρη με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική. Πριν το γκολ, ο Κουέστα είχε αποκρούσει πέναλτι στο 19΄.

Ο Καραμάνος κέρδισε πέναλτι από το μαρκάρισμα του Βέλεθ, ο Φωτιάς υπέδειξε πέναλτι με τη βοήθεια του VAR αλλά ο Βασιλόγιαννης δεν μπόρεσε να σκοράρει το πρώτο του γκολ με τη Λαμία καθώς ο Κουέστα τον σταμάτησε με εντυπωσιακή επέμβαση.

Στο 24ο λεπτό, με πολύ όμορφο και δύσκολο τρόπο, ο Χρήστος Αραβίδης ανοιξε το σκορ για τη Λαμία, επιστρέφοντας ιδανικά στα ελληνικά γήπεδα. Ο Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα μετά την 10η Νοέμβριου του 2018, όταν είχε σκοράρει με πέναλτι κόντρα στον Λεβαδειακό όταν αγωνιζόταν με τον ΟΦΗ.