Ημίχρονο: Ελλάδα-Φινλανδία 1-0 - Δείτε το αυτογκόλ που έδωσε προβάδισμα στην Εθνική (VIDEO)

Η Εθνική μας ομάδα, στο ντεμπούτο του Άγγελου Αναστασιάδη στον πάγκο, προηγείται με 1-0 της Φινλανδίας στο ΟΑΚΑ, μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική του Nations League.

Το σκορ άνοιξε με αυτογκό του Γκράνλουντ στο 25ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Τοροσίδης έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Πέλκας πήρε την κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας, ο Χραντέτσκι απέκρουσε και ο Γκράνλουντ στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της

εστίας της ομάδας του.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο σε γενικές γραμμές, με την ελληνική ομάδα να δείχνει διάθεση στο ματς και να προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό της δημιουργώντας φάσεις. Οι Φινλανδοί είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες και γενικότερα προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τα κενή της ελληνικής άμυνας.

Να σημειωθεί ότι στο 28ο λεπτό έγινε αναγκαστική αλλαγή, με τον τραυματία Μανωλά να αποχωρεί και τη θέση του να παίρνει ο Σιόβας στο κέντρο της άμυνας, παίζοντας ξανά με τη φανέλα με το εθνόσημο έπειτα από τον Μάρτιο του 2016.