Ημίχρονο: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 0-0

Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα στην Τρίπολη.

Ανακάλυψε και εσύ την νέα σειρά PAOK FC Team Line 18-19 στα PAOK FC Official Stores

Ο Δικέφαλος είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίωρο, όμως στη συνέχεια απειλήθηκε από τους Αρκάδες που πίεσαν στο φινάλε του ημιχρόνου χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.

Η πρώτη καλή φάση για τους γηπεδούχους ήταν στο 12΄ με τον Πασχαλάκη να αποκρούει τετ α τετ του Καλτσά, ενώ στο 19΄ ακυρώθηκε λανθασμένα κανονικό γκολ του ΠΑΟΚ, με τον Μπίσεσβαρ να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ενώ καλυπτόταν.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους ο Αστέρας πίεσε, όμως ο Πασχαλάκης κράτησε το μηδέν με σπουδαίες επεμβάσεις στις φάσεις που χρειάστηκε.