Ημίχρονο: Άρης-Παναχαϊκή 1-1

Με τον Άρη να ισοφαρίζει το σκορ σε 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου κόντρα στην Παναχαϊκή, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της σημαντικής αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική της Football League στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Η ομάδα της Πάτρας προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με γκολ του Μωραΐτη, όμως οι "κιτρινόμαυροι" έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Πλατέλλα στο πρώτο από τα δύο λεπτά των καθυστερήσεων του ημιχρόνου (45΄+1΄).

Οι φιλοξενούμενοι βέβαια είχαν καλύτερη απόδοση μετά το γρήγορο γκολ που πέτυχαν, καθώς διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και απειλούσαν με αντεπιθέσεις. Οι γηπεδούχοι πίεζαν με ανορθόδοξο τρόπο και δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις. Ωστόσο, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην σπουδαίοτερη ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, με τον Πλατέλλα να πλασάρει στα δίχτυα όντας αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή.