Φιλική νίκη του Ηρακλή επί του Μακεδονικού

Ο Ηρακλής νίκησε τον Μακεδονικό με σκορ 2-1 σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (22/8) στο γήπεδο της Πολίχνης.

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Μπαρντούσι για την ομάδα του Μακεδονικού. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 στο 70΄, ενώ το τελικό 2-1 με ανατροπή υπέρ του Ηρακλή διαμόρφωσε ο Ρόβας στο 86ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Στάμου.

Συνθέσεις:

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ:

Γουμάγιας, Χατζηκωνσταντίνου, Τσουκάνης, Τσιαμπάζης, Δούμας, Ζαφειρίδης, Καπαγιαννίδης, Γαρύφαλλος, Ρένο, Καρλόπουλος, Μπαρντούσι.

Επαιξαν και οι: Τοτολίδης, Ρίτσκος, Τριανταφυλλίδης, Λαβιδάς, Δήμου, Γουνόπουλος, Μέτσι, Τράικος, Κατσιάκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βοσνιάδης (35’ Γεωργιάδης, 63’ Αμπάρης), Κασναφέρης, Καλτσάς, Κουκόλης, Κούσας, Μενδρινός, Παναγιωτούδης, Πασάς, Περόνε, Χασομέρης, Χιντζίδης.

Επαιξαν και οι στο β΄ημίχρονο: Γεωργίου, Γιαννίτσης, Κανακούδης, Κουτρομάνος, Κωστούλας, Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος, Ρόβας, Στάμου, Ζιαμπάρης.