Έπαιζε μόνος του ο Γιάνναρος - Δυσκολεύει η πρόκριση για τους Μπακς (VIDEO)

Εξαιρετικός για ακόμα ένα παιχνίδι ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ωστόσο με μοναδικό συμπαραστάτη τον Κρις Μιντλετον, οι Μπακς δεν μόρεσαν να σπάσουν την έδρα των Σέλτικς και ηττήθηκαν στη Βοστώνη (120 - 106) με τη σειρά να πηγαίνει πλέον στο 2-0.

Το δεύτερο παιχνίδι δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους Κέλτες να επικρατούν εύκολα και να παίρνουν σημαντικό προβάδισμα, με τη σειρά πλέον να μεταφέρεται στο Μιλγουόκι.

Ο Γιάνναρος τελείωσε το ματς με 30 πόντους (13/16 διπ., 0/1 τρ., 4/9 β.), 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 3 λάθη σε 43 λεπτά.

Αυτός που προσπάθησε να τον βοηθήσει στο σκοράρισμα ήταν ο Κρις Μίντλεντον με 25 πόντους. Για τους "Κέλτες" ξεχώρισε ο Μπράουν με 30 πόντους, ενώ ο Ροζίερ τελείωσε με 23 πόντους και 8 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-22, 27-29, 30-24, 30-31