Δείτε το αμφισβητούμενο πέναλτι που έδωσε προβάδισμα στην Μπενφίκα - "Φωνάζει" ο ΠΑΟΚ (VIDEO)

Δείτε σε βίντεο το αμφισβητούμενο πέναλτι με το οποίο η Μπενφίκα προηγήθηκε κόντρα στον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45΄+1΄).

Ο Σέρβος διαιτητής Μάζιτς υπέδειξε την άσπρη βούλα για μαρκάρισμα του Μαουρίσιο στον Ζέντσον Φερνάντες, με την απόφαση να είναι... τουλάχιστον αυστηρή. Ο νεαρός μέσος της πορτογαλικής ομάδας έπεσε πολύ εύκολα και εντυπωσιακά. Δεν φάνηκε να πέφτει από την επαφή με τον παίκτη του ΠΑΟΚ και το σφύριγμα φάνηκε υπερβολικό προκαλώντας έντονες διαμαρτυρίες από τους "ασπρόμαυρους"

Ο Πίτσι εκτέλεσε εύστοχα νικώντας τον Πασχαλάκη και το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-0 υπέρ των γηπεδούχων στο "Ντα Λουζ".