Απόλλων Πόντου: Βαριά ήττα με εξάρα από τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Απόλλων Πόντου υποδέχτηκε στο γήπεδο της Τρίγλιας και όχι στην Καλαμαριά, τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας στην Super League 2, ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι "κοκκινόμαυροι" προηγήθηκαν με τον Τσιάτα να ανοίγει το σκορ στο 27ο λεπτό και πήγαν με προβάδισμα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Ωστόσο, στο β΄ μέρος η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε άρδην και η ανωτερότητα του ΠΑΣ φάνηκε απόλυτα. Οι Γιαννιώτες πήραν τα ηνία

μετά με τα γκολ του Λέο στο 53' και το 54' για να σκοράρουν για το τελικό 1-6 οι Κρίζμαν στο 63' - 84' - 90' και Ελευθεριάδης στο 70'. Κοινώς ο ΠΑΣ ήταν καταιγιστικός και κυριάρχησε απόλυτα στο ματς.

Συνθέσεις:

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Μελέσιος, Δαλιανόπουλος, Φράγκος, Τουρσίδης, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Τσουμάνης, Χριστοδούλου, Τσιάτας, Χατζηκωνσταντίνου, Χατζηαθανασίου.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Γώγος, Σιόντης, Κάστρο, Νικολιάς, Ξύδας (24′ λ.τ Παμλίδης), Λέο, Κρίζμαν.