Απόδραση του Άρη από το "Γεντί Κουλέ" με επική ανατροπή στις καθυστερήσεις!

Με δύο γκολ του Γιουνές μέσα σε 79 δευτερόλεπτα (93΄ και 94΄) ο Άρης έκανε μία απίθανη ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα στο "Γεντί Κουλέ" και πήρε τη νίκη με 2-1 επί του ΟΦΗ για την 11 αγωνιστική της Super League.

Στο ντεμπούτο του Σάββα Παντελίδη στον πάγκο, οι "κιτρινόμαυροι" είχαν τρία δοκάρια στο παιχνίδι, όλα στο δεύτερο

ημίχρονο, ενώ βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Σασί στο 75ο λεπτό. Ωστόσο, ελικά κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στο φινάλε με επικό τρόπο, παίρνοντας ένα σπουδαίο διπλό.

Σκόρερ και των δύο τερμάτων της φοβερής ανατροπής ήταν ο Χαμζά Γιουνές, με τον Τυνήσιο να αποδεικνύεται "χρυσή" αλλαγή καθώς ο Παντελίδης τον είχα βάλει στο παιχνίδι στο 57ο λεπτό αντί του Μαρτίνες.

Με την αποψινή νίκη ο Άρης έφτασε τους 18 βαθμούς και έπιασε Παναθηναϊκό και Ξάνθη που ισοβαθμούν στην 4η θέση. Οι Κρητικοί από την πλευρά τους παρέμειναν στους 7 και την προτελευταία θέση και συνεχίζουν να προβληματίζουν με τις εμφανίσεις τους.