Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-0: Στην κορυφή με Ελ Αραμπί

Ο Ολυμπιακός χάρη στο γκολ του Μαροκινού Ελ Αραμπί στο 74' νίκησε τον Παναθηναϊκό και πήρε τη πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League 1.

Στο 22′ ο Ολυμπιακός απείλησε, όταν ο Μασούρας μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ και έδιωξε ο Διούδης. Τρία λεπτά

μετά ο Μασούρας βρέθηκε μόνος στην περιοχή έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Διούδης ξανά μπλόκαρε.

Στο 26′ ο Παναθηναϊκός απάντησε με το σουτ του Δώνη μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να σταματάει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Από εκείνο το σημείο και μετά ο Παναθηναϊκός έδειχνε να ελέγχει τον αγώνα. Άρχισε να ανεβάζει το ποσοστό του στην κατοχή της μπάλας και να ανεβαίνει όλο και περισσότερο.

Μάλιστα στο 43′ είχε και την καλύτερη ευκαιρία του ματς, μέχρι εκείνο το σημείο. Λάθος του Καμαρά ο οποίος δεν έδιωξε την μπάλα, ο Γιόχανσον μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά έδιωξε σωτήρια ο Σα!

Έτσι έμεινε το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο. Με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τις εντυπώσεις στο ματς.