Κέρκυρα - Ατρόμητος 1-3: Συνεχίζουν να ονειρεύονται στο Περιστέρι

Με τον Ουάρντα να κάνει και πάλι πράγματα και θαύματα, πετυχαίνοντας δύο γκολ και τον Βασιλακάκη να σημειώνει ακόμα μία ποδοσφαιρική ζωγραφιά, σκοράροντας με λόμπα στο φινάλε, ο Ατρόμητος πέρασε και από την Κέρκυρα με 3-1 και συνεχίζει να... ονειρεύεται μετά από έναν καταπληκτικό πρώτο γύρο.

Ο Ατρόμητος πάτησε κορυφή, περιμένοντας φυσικά και τα ματς της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού, αλλά ο πρώτος του γύρος κλείνει ονειρεμένα.

Η ομάδα του Κάναντι μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, μπήκε στο δεύτερο μέρος σαν... αφηνιασμένη. Σε τρία λεπτά ο Ουάρντα σημείωσε δύο γκολ (59' και 62') και επί της ουσίας κλείδωσε το ματς.

Η Κέρκυρα μπήκε και πάλι στο παιχνίδι στο 77' με γκολ του Σιόντη, αλλά στο 93' ο Βασιλακάκης σημείωσε ακόμα ένα υπέροχο γκολ με λόμπα και έγραψε το τελικό 3-1 για τον Ατρόμητο.