Ερυθρός Αστέρας- Σπάρτα Πράγας 2-0

Ο Ερυθρός Αστέρας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μποάκιε. Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με τον πρώην τεχνικό του Παναθηναϊκού, Αντρέα Στραματσόνι, να αναζητά λύσεις...

Στην επανάληψη, όμως, οι Σέρβοι του Βλάταν Μιλόγεβιτς, που ανέλαβε πριν από λίγο καιρό, μετά το επιτυχημένο πέρασμα που είχε από τον Πανιώνιο ήταν αυτοί που έφτασαν και πάλι στο γκολ

στο 65' με τον Γκελόρ Κανγκά που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο Μαρακανά του Βελιγραδίου.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης:

Στα άλλα δύο παιχνίδια για το Europa League τα οποία ξεκίνησαν στις 21.30, η Μπορντό επικράτησε δύσκολα με 2-1 της ουγγρικής Βιντεότον, για την οποία είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού Μάρκο Σέποβιτς, ενώ η Άλταχ απέσπασε ισοπαλία με γκολ (1-1) στην έδρα της Γάνδης και έβαλε δύσκολα στους φιλόδοξους Βέλγους ενόψει του επαναληπτικού στην δυτική Αυστρία.

Πηγή: sdna.gr