Άμα η μπάλα θέλει να μπει… – Απίθανο και σχεδόν από τύχη γκολ από τον Βιγιαφάνια (video)

Συναρπαστική εξέλιξη είχε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Μοντερέι και τη Βενάδος για το Κύπελλο του Μεξικού με τη γηπεδούχο να παίρνει τη νίκη στο 95ο λεπτό με 3-2 χάρη σε τέρμα του Λουίς Μαντριγκάλ.

Το γκολ, ωστόσο, που ξεχώρισε από την αναμέτρηση ήταν αυτό του Εμανουέλ Βιγιαφάνια.

Στο 18ο λεπτό ο επιθετικός της Βενάδος πέτυχε ένα αν μη τι άλλο τυχερό τέρμα. Μετά από κόρνερ για την Μοντερέι οι αμυντικοί της Βενάδος απομάκρυναν την μπάλα. Αυτή έφτασε στο Καρίσο ο οποίος δεν μπόρεσε να την απομακρύνει σωστά και

ο Βιγιαφάνια μπήκε στη φάση και κερδίζοντας τη διεκδίκηση της μπάλας από τον αντίπαλό του έφυγε σε θέση τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο Καρίσο δεν παράτησε τη φάση και με σπριντ πρόλαβε να κάνει τάκλιν την ώρα που ο Βιγιαφάνια σούταρε. Μόνο που η μπάλα κόντραρε πάνω στον παίκτη της Βενάδος και κατέληξε στα δίχτυα της Μοντερέι.

Η επίμαχη φάση στο 02:09

Πηγή: sport24.gr