Super League: Ματσάρα στο Περιστέρι, έμειναν στο 1-1 Ατρόμητος και ΑΕΛ

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, Ατρόμητος και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1 για την πρώτη αγωνιστική της Super League. Η αναμέτρηση στο Περιστέρι τα είχε όλα. Δύο γκολ, χαμένο πέναλτι και τρία δοκάρια.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18′ με τον Νάστο, αλλά στο

τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιλοσάβλιεβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Κρίστινσον απέκρουσε το πέναλτι του Ούμπιδες. Την εσχάτη των ποινών την έδειξε ο διαιτητής, μετά από την χρήση του VAR.

Δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος, με τους Βέλλιο (44′) και Ούμπιδες (60′), ενώ η ΑΕΛ στο 27′ είχε δοκάρι με τον Μόρα.

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Κάρτες: Νταβιώτης – Καρανίκας, Σεσέροβιτς, Μιχαήλ, Νούνιτς, Μπάλλας

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μέγιερι (46′ Θεοδωράκης), Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης (71′ Ουγκράι), Μάντσον, Ούμπιδες, Ρόσα (68′ Nταβιώτης), Μανούσος, Βέλλιος.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς (82′ Φιλίποβιτς), Μόρας, Καρανίκας, Σεσέροβιτς (90+4′ Μπέρτος), Μπράλιτς, Φατιόν, Ζίβκοβιτς, Μπούστος (72′ Μπάλλας), Νούνιτς.