O απολογισμός του τμήματος Ταε Κβο Ντο

Θετική ήταν η παρουσία του αγωνιστικού τμήματος Ταε Κβο Ντο του Ολυμπιακού στις δυο διοργανώσεις που έλαβαν μέρος το Σαββατοκύριακο (14-15/10) οι «ερυθρόλευκοι» αθλητές.Συγκεκριμένα στο 8ο αγωνιστικό Φεστιβάλ Kim e Liu ο ΟΣΦΠ συμμετείχε με 12 αθλητές και ο απολογισμός ήταν 3 χρυσά μετάλλια, 1 χάλκινο μετάλλιο και 2 πέμπτες θέσεις.Αναλυτικά: Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Σεμέλη
Σούμπαση στα -49 kg μαύρων ζωνών, η Ιωάννα Ντε Φάτζιο στα -44kg και η Λυδία Αληφαντάρου στα -41kg. Την 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Ελπίδα Σεγρεδάκη στα -49kg έγχρωμων ζωνών ενώ οι αθλητές Νίκος Λιακάκος και Μάξιμος Γεροντής κατέλαβαν την 5η θέση καθώς μετά από 3 αγώνες έχασαν στον αγώνα για τα μετάλλια.Όσον αφορά το Serbia Open, ο Ολυμπιακός συμμετείχε με τους Κυριάκο Πολουδούλη, Μπάτση Φώτη και τον προπονητή Γιώργο Κυρίτση.Η «ερυθρόλευκη« παρουσία σε ένα από τα πιο δύσκολα βαθμολογούμενα πρωταθλήματα του εξωτερικού, ήταν αρκετά καλή και άπαντες πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις, χάνοντας στις λεπτομέρειες. Επόμενος στόχος για το αγωνιστικό τμήμα είναι η παρουσία στο βαθμολογούμενο πρωτάθλημα της Ελλάδας G1 Greece Open.

The post O απολογισμός του τμήματος Ταε Κβο Ντο appeared first on REDPLANET.GR.