Ήττα για Αστάνα

Δεν τα κατάφερε κόντρα στην Κάλεβ Ταλίν η Αστάνα των Ηλία Παπαθεοδώρου, Λεωνίδα Κασελάκη και Δημήτρη Κατσίβελη, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 78-72 για την VTB League.

To κακό της ξεκίνημα, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 13-26 στο φινάλε της πρώτης περιόδου, στοίχισε στην Αστάνα, που "κυνηγούσε" στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 72-78 εντός έδρας.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου προσπάθησε να ανατρέψει
τα δεδομένα, αλλά στο τέλος έμεινε από δυνάμεις και δεν τα κατάφερε.

Εκτελεστής της Αστάνα ήταν ο Ρέιν Βέιντερμαν με 24 πόντους, με τον Μαρκ Τόλεφσεν να προσθέτει 12 πόντους.

Για τους ηττημένους, οι Ίαν Μίλερ και Ρόμπερτ Λόουρι είχαν από 21 πόντους. Ο Δημήτρης Κατσίβελης και ο Λεωνίδας Κασελάκης ξεκίνησαν στην βασική πεντάδα, με τον πρώτο να μένει άποντος με 0/7 σουτ, αλλά να προσθέτει 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε 35 λεπτά συμμετοχής, και τον δεύτερο να προσθέτει 2 πόντους με 1/6 σουτ, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 20 λεπτά συμμετοχής.

Πηγή: Sport24.gr

-- This feed and its contents are the property of The Huffington Post, and use is subject to our terms. It may be used for personal consumption, but may not be distributed on a website.