"Τρένο" η Μπάγερν!

Η Μπάγερν Μονάχου έδειξε τα… δόντια της και στον αγώνα με την Σιένα, την οποία νίκησε με 89-79.

Η «πρωτάρα» της διοργάνωσης, έπαιξε εξαιρετικά και χάρις σ' αυτό το θετικό αποτέλεσμα έπιασε στην κορυφή του Γ’ ομίλου τον Ολυμπιακό.

Στην αντίπερα όχθη, η Σιένα αγνοεί στο ξεκίνημα της Ευρωλίγκας, το… ροζ φύλλο αγώνα, καθώς έχει ισάριθμες ήττες τις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Ο αγώνας στα πρώτα λεπτά ήταν αρκετά ισορροπημένος

με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο, βρήκε τους Γερμανούς να προηγούνται με 22-20.

Σταδιακά, όμως, οι παίκτες της Μπάγερν ανέβασαν την απόδοση τους, αλλά και την διαφορά του σκορ με το ημίχρονο να τους βρίσκει μπροστά με 46-33.

Στην συνέχεια της αναμέτρησης, η διαφορά έφτασε ακόμα και στους 19 πόντους στο 30’ για τους Βαυαρούς, οι οποίοι τελικά πανηγύρισαν μία άνετη νίκη με 89-79.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 46-33, 70-52, 89-79.

Πηγή: woop.gr