Τεράστιο διπλό στη Μασσαλία για την Παρί!

Έδειξε την καρδιά της πρωταθλήτριας!

Η Παρί Σεν Ζερμέν έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως ένα τρίλεπτο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να κάνει την ολική ανατροπή, να νικήσει με 3-2 τη Μαρσέιγ στο «clasico» και να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας!

Χορταστικό και αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές για να ανοίξουν το σκορ, με τη Μαρσέιγ να πανηγυρίζει πρώτη με γκολ του Ζινιάκ στο

30’. Όμως, η χαρά της δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο Ματουιντί έφερε το ματς στα ίσα για λογαριασμό της Παρί. Παρ’ όλα αυτά, το πρώτο ημίχρονο είχε την… υπογραφή του επιθετικού των Μασσαλών, ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 43’ διαμόρφωσε το 2-1.

Το ίδιο δυνατά συνεχίστηκε η αναμέτρηση και στο δεύτερο μέρος! Οι Παριζιάνοι μπήκαν με σκοπό να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και μάλιστα το κατάφεραν αρκετά νωρίς και μέσα σε τρία λεπτά, με τον Μαρκίνιος (49’) και το αυτογκόλ του Μορέλ (52’)! Από εκείνο το σημείο και έπειτα, στον αγωνιστικό χώρο ήταν μόνο η ομάδα του Μπλαν, η οποία έχανε τη μία ευκαιρία πίσω από την άλλη. Ωστόσο, δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι πρωτευουσιάνοι πήραν τη νίκη με το τελικό 3-2!