Τέλος η Ευρωλίγκα για τον περσινό πρωταθλητή ΠΑΟ

08:12 26/2/2010 - Πηγή: TVXS
26. Φεβρουαρίου 2010 - 7:41

Τέλος η Ευρωλίγκα για τον περυσινό πρωταθλητή ΠΑΟ! Οι «πράσινοι» υπέστησαν την τέταρτη σερί ήττα στον θεσμό χάνοντας πάλι από την Μπαρτσελόνα με 70-67 και αποχαιρέτησαν το Τοπ 16 με τραγικά αποτελέσματα.

Κορυφαίοι του ΠΑΟ ο Πέκοβιτς με 20, ο Περπέρογλου στην τρίτη περίοδο και ο Διαμαντίδης στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήταν και μοιραίος στα τελευταία λεπτά με δύο άστοχα τρίποντα. Από την Μπαρτσελόνα Ναβάρο, Βάσκεθ, Γκριμάου έκαναν τη "ζημιά".

Οι «πράσινοι» έχασαν διαφορά 11 πόντων στο τελευταίο

πεντάλεπτο, πανικοβλήθηκαν εύκολα, έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους και έδωσαν δικαίωμα στους Καταλανούς να «γυρίσουν» το ματς. Πλέον τα επόμενα ματς με Παρτιζάν και Μαρούσι είναι τυπικά.

Δυνατό ξεκίνημα, κακό τελείωμα

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟ στο ξεκίνημα του αγώνα. Με φόρα από την εκπληκτική ατμόσφαιρα που είχαν δημιουργήσει 10 περίπου χιλιάδες οπαδοί των «πρασίνων» μετά την νίκη-πρόκριση της ποδοσφαιρικής ομάδας, ξέφυγε εύκολα με 1