«Τρένο» ο ΠΑΣ, νίκησε και στην Τρίπολη (1-0)

Τρένο δίχως φρένα μοιάζει να είναι ο εξαιρετικός ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος έβαλε φρένο στα όνειρα του Αστέρα, φεύγοντας από την Τρίπολη με τη νίκη (1-0), ενώ του έσπασε και το αήττητο σερί 10 αγώνων που «έτρεχε».

Μπορεί η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη να ήταν αδιάφορη βαθμολογικά, όμως η όρεξη της για θέαμα ήταν η ίδια όπως σε όλα τα ματς και πραγματοποίησε μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση. Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στο πρώτο και τους Αρκάδες να… μεταμορφώνονται στο δεύτερο.

Ωστόσο, εκεί που όλα έδειχαν πως αμφότερες οι ομάδες θα μείνουν με τον βαθμό της ισοπαλίας, ο «Άγιαξ της Ηπείρου» με γκολ στο 86ο λεπτό απέδρασε με το «τρίποντο» στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου.