Μπάγερν Μονάχου – Σάλτσμπουργκ 7-1: Μπάγερν από άλλο… πλανήτη με πρωταγωνιστή Λεβαντόφσκι

Μια Μπάγερν από άλλο… πλανήτη σκόρπισε με 7-1 την Σάλτσμπουργκ παίρνοντας το εισιτήριο για τους «8» του Champions League. Μοναδική παράσταση από τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι με τον Πολωνό να πετυχαίνει το πιο γρήγορο χατ – τρικ στην ιστορία του Champions League. Δύο τέρματα από τον Μίλερ και ένα από τους Γκναμπρι και Σανέ.

Περίπου 23 λεπτά. Τόσα χρειάστηκε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι για να ολοκληρώσει το πιο γρήγορο χατ -τρικ στην ιστορία του Champions League, ο οποίος πλεόν φιγουράρει με 12 τέρματα στην πρώτη θέση των σκόρερ στη φετινή διοργάνωση.

Καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο με απίθανο ρυθμό, δύο πέναλτι 4 τέρματα και φυσικά απόλυτο πρωταγωνιστή τον Λέβα.

Η Μπάγερν προκρίθηκε στα προημιτελικά και θα περιμένει την κλήρωση της επόμενης εβδομάδας (18/3) για να μάθει τον αντίπαλό της τόσο σε εκείνο το γύρο όσο και στα ημιτελικά, αν προκριθεί.