Αποχώρησε τραυματίας από τον αγώνα της Ατλάντα ο Γιακουμάκης

Η Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στη Φιλαδέλφεια, ωστόσο ο Έλληνας επιθετικός δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την αναμέτρηση καθώς αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 7ο λεπτό, ο Τιάγκο Αλμάδα έκανε το 1-0 με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή κι όλα έδειχναν να πηγαίνουν ιδανικά για τη Γιουνάιτεντ. Με τη συμπλήρωση 30 λεπτών όμως, ο Γιώργος Γιακουμάκης αποχώρησε τραυματίας, χωρίς να έχει δεχθεί κάποιο μαρκάρισμα από αντίπαλο.

Το μέγεθος του προβλήματος του διεθνή επιθετικού

δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα. Θυμίζουμε πως τη φετινή σεζόν ο Γιακουμάκης έχει πετύχει 10 γκολ σε 15 ματς, ενώ αναμένεται να λάβει μέρος και στο All Star Game του MLS στις 19 Ιουλίου.

Atlanta United DP forward and leading Giorgios Giakoumakis pulls up with a non-contact injury and is being subbed out. Giakoumakis walks off on his own power though.

Any extended absence would be a huge blow for Atlanta. He’s got 10 goals in 956 minutes this season. pic.twitter.com/9fy84nZrVA