Πρόωρος αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ, η ομάδα που έφτασε στα προημιτελικά του Conference League την περασμένη, είπε αντίο στην Ευρώπη , Ιούλιο μήνα. Το 1-1 απέναντι στη Λέφσκι μέσα στην Τούμπα, σε συνδυασμό με την ήττα 0-2 στη Σόφια, αφήνει την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου εκτός συνέχειας από το 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Οι Βούλγαροι προηγήθηκαν με τον Ρονάλντο στο 25ο λεπτό ενός πολύ κακού ημιχρόνου και βρήκε ένα γκολ με τον Τιάγκο Ντάντας στο 56′, χωρίς να βελτιώσει ιδιαίτερα την εικόνα του.

Μάλιστα ο Ραζβάν Λουτσέσκου, είδε την ομάδα του να ολοκληρώνει το παιχνίδι με 9 παίχτες λόγο αποβολής των Ντόουγκλας Αουγκούστο και Βιεϊρίνια. Με την ολοκλήρωση του αγώνα υπήρξαν μάλιστα έντονες αποδοκιμασίες στην Τούμπα.