ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: Νίκες φιλοξενουμένων σε τρία ματς – Δείτε τα αποτελέσματα

20:25 2/2/2014 - Πηγή: BankWars

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-3

Παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ 15 λεπτά πριν τη λήξη, ο Ατρόμητος νίκησε 3-2 τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη και παραμένει μόνος στην τρίτη θέση της Σούπερ Λίγκα. Δύο γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Ναπολεόνι (37΄,81΄) και ένα ο Ιγκλέσιας (75΄), ενώ σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Λουσέρο (10΄,63΄).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Λόρι Σάντσεζ): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Παπαζαχαρίας, Παντελιάδης, Κανακούδης, Τσοκάνης, Κόρμπος (84΄ Πετρόπουλος), Μίνγκας (70΄ Τσιλιγκίρης), Λουσέρο, Φαρινόλα, Ντάλμπεργκ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

(Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης (69΄ Γκαρσία), Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος (85΄ Μπρίτο), Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος (81΄ Νάστος), Ουμπίντες, Λαζαρίδης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-1

Ο Εργοτέλης ολοκλήρωσε την αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης απέναντι στον Πανιώνιο με εννέα παίκτες αλλά ήταν η ομάδα που πανηγύρισε τη νίκη με 1-0 χάρις στο γκολ του Διαμαντάκου στο 86΄.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Παπαδόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός (87΄ Παναγιωτούδης), Παντίδος, Κουλουχέρης (76΄ Ντούνης), Λάζνικ, Αραβίδης, Γιάννου.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Στοΐκοβιτς, Πίτσος, Σαρρής, Καρντόσο, Ιμπραΐμ, Ρέντζας, Μεχία, Μπαντιμπαγκά (76΄ Κοζορώνης), Κούμπικ (70΄ Γιοβάνοβιτς), Χαντί, Διαμαντάκος (90΄+ Μπουχαλάκης).

ΚΑΛΛΟΝΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-2

Το σκορ άνοιξε για τους Αρκάδες ο Χουάνμα στο 35′ και στο 72′ ο Καράσκο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη, μετά το «τρίποντο» που πέτυχε, ξέφυγε με 8 βαθμούς από τον 6ο της βαθμολογίας, Πανθρακικό (39 έναντι 31), οπότε ουσιαστικά εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα πλέι οφ της Ευρώπης και στο εξής θα παλέψει για μία καλύτερη θέση στην πρώτη πεντάδα.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιάννης Μαντζουράκης): Χογκ, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Αναστασιάδης, Ζακουάνι, Κειτά (76΄ Φαρία), Καλτσάς, Γιορέντε (76΄ Καζάκης), Μανούσος, Λεοζίνιο, Περόνε (68΄ Νιαμπούγιου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Κοντοές, Εντό, Ουσέρο, Μουνάφο (81΄ Τσαμπούρης), Ντε Μπλάσις (79΄ Ζησόπουλος), Καράσκο (85΄ Κάφα), Χουάνμα.

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 0-0

Χωρίς νικητή και σκορ ολοκληρώθηκε η συνάντηση ανάμεσα στη γηπεδούχο Βέροια και τον Πανθρακικό .Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με παίκτη περισσότερο από το 5ο λεπτό και έχασαν πέναλτι με τον Μπεν στο 9′.

Το παιχνίδι πήρε άσχημη τροπή από το ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό ο τερματοφύλακας Πασχαλάκης αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα, υποπίπτοντας ταυτόχρονα σε πέναλτι επί του Μπεν. Η «εσχάτη των ποινών» εκτελέστηκε στο 9ο λεπτό από το «θύμα», αλλά ο Αθανασιάδης απέκρουσε την εκτέλεση του Μπεν κρατώντας απαραβίαστη την εστία του.
ΒΕΡΟΙΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Αμαραντίδης, Μπεν, Τραπ, Ζεζίνιο (65΄ Μπαργκάν), Γεωργιάδης, Καλτσάς, Όστοϊτς, Παυλίδης (76΄ Βεργώνης), Μπάρμπας, Γκονσάλβες (86΄ Μάνος).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Τζάνης (77΄ Χασομέρης), Εμπόου, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Μακρυδημήτρης (8΄ Αθανασιάδης), Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Ιγκόρ (88΄ Μπεν Σαμπάτ).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΟΚ 1-1 ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

10′ ΓΚΟΛ 0-1: Τρομερή μπαλιά του Κατσουράνη στην περιοχή, ο Αθανασιάδης κάνει την δυνατή κεφαλιά, αποκρούει προς στιγμήν ο Γεωργαλλίδης αλλά ο Αθανασιάδης με νέα κεφαλιά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

36′ ΓΚΟλ 1-1: Σουτ του Κάταϊ μέσα από την περιοχή, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Γλύκου

Πλατανιάς (Νίκος Αναστόπουλος): Γεωργαλλίδης, Φάισκα, Ινκούμ, Φερνάντες, Αγκιλέρα, Καζναφέρης, Τέτε, Γουνδουλάκης, Κατάι, Μπέλιτς, Τόρες

ΠΑΟΚ (Χούμπ Στέφενς): Γλύκος, Κίτσιου, Σπυρόπουλος, Σκόνδρας, Κατσουράνης, Μαντούρο, Κάτσε, Μάρτενς, Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης

Original article: ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: Νίκες φιλοξενουμένων σε τρία ματς – Δείτε τα αποτελέσματα.