ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ) – Σάμαρης, Αθανασιάδης, Τζαβέλας τα γκολ

10:37 9/3/2014 - Πηγή: BankWars

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έχασε την ευκαιρία, για δεύτερη συνεχή Κυριακή, να πανηγυρίσει την κατάκτηση του φετινού τίτλου πρόωρα και μάλιστα στην έδρα του μεγάλου αντίπαλού τους, ενώ ο «Δικέφαλος» κατόρθωσε να παραμείνει ισόβαθμος του Ατρόμητου στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

84′ ΓΚΟΛ, 2-1, ο Τζαβέλλας κάνει το 2-1 για τον ΠΑΟΚ!

83′ Aλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου στη θέση του Βίτορ.

81′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό.
Ο Πελέ αντί του Φουστέρ και αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Χούσεν στη θέση του Αθανασιάδη.

72′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ αντί του Βαλντέζ.

57′ Ο Ινσαουράλδε χτυπά εν ψυχρώ με μπουνιά τον Εντινγκά, όμως αντί για κόκκινη, βλέπει την κίτρινη κάρτα.

36′ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ Ο ΠΑΟΚ. Γκάφα από τον Μανωλά που δεν μπορεί να διώξει σε μια φαινομενικά εύκολη φάση και δίνει την ευκαιρία στον Αθανασιάδη να βγει απέναντι στον Ρομπέρτο και πλασάρει σωστά διαμορφώνοντας το 1-1.

33′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Άπιαστο σουτ από τον Σάμαρη έξω από την περιοχή, η μπάλα στο “Γ” της εστίας του Γλύκου και οι “ερυθρόλευκοι” ανοίγουν το σκορ.

28′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης κάνει εξαιρετική ατομική ενέργεια, ξεφεύγει από τους κεντρικούς αμυντικούς του Ολυμπιακού και πιάνει το σουτ, για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Ρομπέρτο.

24′ Αναγκαστική αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσουράνης στη θέση του Λάζαρ.

13′ Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πέρεζ αντί του Ιμπαγάσα.

ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΥΣ: Γλύκο, Σκόνδρα, Βίτορ, Ινσαουράλδε, Τζαβέλλα, Νάτχο, Λάζαρ, Κάτσε, Λούκας, Σαλπιγγίδη, Αθανασιάδη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλά, Παπαδόπουλο, Μπονγκ, Σάμαρη, Εντινγκά, Μασάντο, Φουστέρ, Ιμπαγάσα, Βαλντέζ.

Το μεγάλο ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Ολυμπιακό μπορεί από δώσει από σήμερα τον τίτλο του Πρωταθλητή στην ομάδα του Πειραιά.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπορούν να στεφτούν πρωταθλητές με νίκη, όμως υπάρχει και το σενάριο που θέλει τους «ερυθρολεύκους» να παίρνουν το πρωτάθλημα και με ισοπαλία, εφόσον ο Ατρόμητος δεν νικήσει το μεσημέρι τον Πανιώνιο μέσα στο Περιστέρι.

Το ματς ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ έχει το δικό του ενδιαφέρον, αφού οι Νεοσμυρνιώτες δίνουν μάχη για να παραμείνουν στην κατηγορία. Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση του ματς ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ.

Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αντιμετωπίζει τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ και με νίκη κάνει ένα ακόμα σημαντικό βήμα για τη σωτηρία του.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ 19:30 NS1

Original article: ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ) – Σάμαρης, Αθανασιάδης, Τζαβέλας τα γκολ.