Φαβορί ο ΠΑΟΚ για το Τσάμπιονς Λιγκ – Κέρδισε 1-0 τον Αστέρα – Κερδίζει ο Ατρόμητος τον ΠΑΣ

Ο ΠΑΟΚ το μεγάλο φαβορί για την έξοδο στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, μετά τη νίκη του επί του Αστέρα Τρίπολης με 1-0. Ο “Δικέφαλος” έφτασε τους 10 βαθμούς και άφησε τον αντίπαλό του στους πέντε. Χρυσός σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Ολίσε στο 57′, που με το πρώτο του γκολ με την φανέλα του “Δικεφάλου” χάρισε στους “ασπρόμαυρους”

την επιτυχία.

Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη ήταν καλύτερη στα πρώτα 45 λεπτά, έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία για να προηγηθεί με τον Κάφα στο 4ο λεπτό..

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, απείλησαν δύο φορές με τον Περόνε, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Γλύκος, Αποστολόπουλος, Λίνο (80′ Σταφυλίδης), Κατσουράνης, Κουμάλο, Κάτσε, Λάζαρ (87′ Λόρενς), Ολίσε, Ρομπέρ, Βούκιτς (56′ Γεωργιάδης), Αθανασιάδης

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Κοντοές (32′ Γιαλούσης), Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Αλβάρεζ (70′ Αλβάρεζ), Ουσέρο, Κάφα (55′ Ράγιος), Ναβάρο, Ντε Μπλάσις, Περόνε

Κίτρινες κάρτες: Κάτσε, Ολίσε, Κατσουράνης, Λάζαρ, Κοντοές

Κόκκινες κάρτες: Κάτσε

Σκόρερ: Ολίσε 57′

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΣ 2-ο

17′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Κάθετη μπαλιά του Σουμπίνιο, ο Καραγκούνης έφυγε στην πλάτη της και με σουτ από τα δεξιά της περιοχής, έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία
46′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0. Κάθετη μπαλιά του Μπρίτο, ο Ναπολεόνι γύρισε λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι και από αριστερά, επιχείρησε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Φεγκρούς

Ατρόμητος: Ράντμαν, Σκόνδρας, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Μπρίτο, Καραγκούνης, Σουμπίνιο, Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία, Ναπολεόνι

ΠΑΣ: Φεγκρούς, Ντάσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Κοροβέσης, Γεωργίου, Λίλα, Οικονόμου, Βίλα.