Super League: 1-1 το ματς Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναικός

upd: Ο νεανικός Παναθηναϊκός, χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Μακέντα στις καθυστερήσεις του αγώνα πέτυχε ισοπαλία 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, καταφέρνοντας έτσι να διατηρήσουν το αήττητό τους στη Super League.Στα άλλα ματς της ημέρας, Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 2-1 και Πανιώνιος
Άρης 1-0Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα στιγμιότυπα από την ΤρίποληΟ Αστέρας μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή του Μανιά.Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μακέντα βρήκε δίχτυα για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι.Ο Αστέρας ήταν καλύτερος από τον Παναθηναϊκό, ήταν πιο παραγωγικός και εκμεταλλευόμενος το νωθρό ξεκίνημα του αντιπάλου στο δεύτερο μέρος, βρήκε το γκολ με τον Μανιά και στην συνέχεια έκανε άριστη διαχείριση του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, το πάλεψαν μέχρι τέλους…

Γκολ: 47′ Μανιάς (Αστέρας), 90+1′ πεν. Μακέντα (Παναθηναϊκός)

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Βλάχος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας (40′ λ.τ. Βαλιέντε), Μουνάφο, Τόνσο, Καλτσάς (78′ Μπελόκ), Τσιλιανίδης, Μανιάς

Παναθηναϊκός: Διούδης, Πούγγουρας (58′ Τζανδάρης), Κολοβέτσιος, Μαυρομάτης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κουρμπέλης, Στάικος (24′ λ.τ. Μπουζούκης), Δώνης (77′ Καμπετσής), Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ—Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 2-1Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα στιγμιότυπαΤα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Έρικσον (49΄) και Μοράρ (58΄), ενώ ο Λεβαδειακός που έπαιζε από το 64΄ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νανγκίς με 2η κίτρινη κάρτα, μείωσε στο 86΄ με τον Σαβαντογκό.—-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΡΗΣ 1-0Δείτε ΕΔΩ το γκολ και τα στιγμιότυπαΣτη Νέα Σμύρνη οι “κυανέρυθροι” πανηγύρισαν τη νίκη με 1-0 χάρη στο γκολ του 30χρονου Βραζιλιάνου κεντρικού αμυντικού, Λουίζ Γκουστάβο Ντομίνγκες στο 41ο λεπτό.