Η κατηφόρα συνεχίζεται….

Συνεχίζεται η κατρακύλα για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς αυτή τη φορά οι «κόκκινοι διάβολοι» έχασαν εκτός έδρας από τη Σάντερλαντ, για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ με σκορ 2-1, στο πρώτο από τα δύο ματς, κινδυνεύοντας έτσι να μείνουν εκτός διοργάνωσης.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί ήττα για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε όλες τις διοργανώσεις!

Οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγιες, χωρίς τους Ρούνεϊ και Φαν Πέρσι στην αποστολή, δεν κατάφεραν να κάνουν τις αρκετές ευκαιρίες που είχαν γκολ και έτσι έφυγαν μοιραία με σκυμμένο το κεφάλι από

το «Στάδιο του Φωτός».

Από την άλλη πλευρά, οι «μαυρόγατες» πίστεψαν σε όλη τη διάρκεια πως μπορούν να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα, παίρνοντας το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από αυτογκόλ του Γκιγκς, ο οποίος είχε και μια φοβερή ευκαιρία με σουτ που κατέληξε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι «μπέμπηδες» μπήκαν δυναμικά και στο 52’ ο Βίντιτς με κεφαλιά από κόρνερ το Κλέβερλι έκανε το 1-1, όμως στο 65’ ο Μπορίνι εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Ο επαναληπτικός θα γίνει στο «Θέατρο των ονείρων», στις 22 Ιανουαρίου.

The post Η κατηφόρα συνεχίζεται…. appeared first on Paraskhnio.gr.