Γύρισε από την κόλαση αλλά… αυτοκτόνησε!

Ημιτελής έμεινε η ανατροπή που επιχείρησε ο Παναθηναϊκός στην Ισπανία.

Οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη γύρισαν από το -21 αλλά αλλά στην τελευταία και καθοριστικότερη επίθεση δεν είχαν καθαρό μυαλό.

Έτσι γνώρισαν την τέταρτη ήττα τους σε 7 αγώνες ενώ οι Ισπανοί έχουν 4 νίκες και τρεις ήττες.

Οι «πράσινοι» αγωνίζονται με τη Λοκομοτίβ Κούμπαν εκτός έδρας και οι υπόλοιποι αγώνες είναι στο ΟΑΚΑ.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας

μετά από ένα καταστροφικό πρώτο μέρος και ειδικά στην πρώτη περίοδο βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο. Με μία πολύ καλή 3η περίοδο όμως έφεραν το ματς στο -3 (65-62) αλλά δεν ολοκλήρωσαν το come back τους.
Η πρώτη περίοδος ήταν καταστροφική αφού οι άμυνα του «τριφυλλιού» δέχθηκε 34 πόντους!

Για τους «πράσινους» 19 πόντους είχαν οι Διαμαντίδης και Ματσιούλις.

Για τους Ισπανούς ξεχώρισε ο Μπιέλιτσα με 17 του οποίου το συμβόλαιο έληξε απόψε (!) αλλά θα ανανεωθεί.

Λαμποράλ Κούτσα: Μαϊνόλντι, Χάμιλτον 2, Καουκένας 6, Χοτζ 6, Σαν Εμετέριο15, Πλάις 9, Ερτέλ 10, Κελάτι 8, Γέλινεκ 6, Μπιέλιτσα 17.

Παναθηναϊκός: Μπράμος, Κάρι, Μπατίστ 2, Φώτσης 6, Ούκιτς 14, Λάσμε 1, Μαυροκεφαλίδης 6, Διαμαντίδης 19, Γκιστ 6, Παππάς 4, Γιάνκοβιτς, Ματσιούλις 19.

Δεκάλεπτα: 34-19, 55-44, 65-62, 79-77

The post Γύρισε από την κόλαση αλλά… αυτοκτόνησε! appeared first on Paraskhnio.gr.