«Μπήκαμε φοβισμένα και μας κόστισε»

Ο προπονητής του Φωκικού, Γιώργος Κούτσης, μίλησε για την ήττα της ομάδας του από τον Ολυμπιακό.

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι δεδομένη αλλά το φοβισμένο και υποτονικό ξεκίνημα στοίχισε στην ομάδα του Φωκικού που δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 4ο λεπτό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του κ. Κούτση:

«Θα ήθελα να ξεκινήσω δίνοντας συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό

για αυτή την επιβλητική νίκη. Νομίζω πως πάρα πολλοί θεωρούσαν ότι θα ήταν αναμενόμενη.

Δυστυχώς εμείς μπήκαμε φοβισμένα στον αγώνα. Βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο, κάτι που σίγουρα μας επηρέασε.

Στην συνέχεια βελτιώσαμε την εικόνα μας και προσπαθήσαμε να πετύχουμε κάτι σε κάποια αντεπίθεση. Αυτό είχαμε σχεδιάσει όλη την εβδομάδα. Τελικά το κάναμε στο Β’ ημίχρονο.

Εκεί όμως ήρθε και η κόπωση, γιατί εμείς έχουμε δώσει μόλις ένα επίσημο ματς.

Τα πράγματα για τον Ολυμπιακό έγιναν πιο εύκολα ως προς την διεύρυνση του σκορ.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια. Μέσα από αυτή την εμπειρία, πρέπει να καταλάβουν πως όταν παίζουν με μία μεγάλη ομάδα και το παραμικρό λάθος κοστίζει.