Αποκλείστηκε η Εθνική Νέων

Με ισοπαλία ολοκλήρωσε η Εθνική ομάδα Νέων τις υποχρεώσεις της στην ενδιάμεση φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έμεινε στο 1-1 με την «οικοδέσποινα» του ομίλου Πολωνία, στο Γκντανσκ, σε συνάντηση τυπικής διεκπεραίωσης, αφού και οι δύο ομάδες δεν είχαν ελπίδες πρόκρισης, αφού η «γαλανόλευκη» μετρούσε ήδη μια ισοπαλία με την Κροατία (1-1) και μια ήττα από την Ισπανία (0-2).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κουρόφσκι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ για την Ελλάδα ισοφάρισε ο Σουνάς στο 56΄. Με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε και ο αγώνας Ισπανία-Κροατία, με τους πρωταθλητές Ευρώπης Ισπανούς να κατακτούν την πρώτη θέση και την πρόκριση για την τελική φάση, που θα διεξαχθεί στη Λιθουανία.